Jakie zachowania drażnią na siłowni?

2017-09-28 Jakie zachowania drażnią na siłowni?


Siłownia to miejsce spotkań i wspólnych treningów, nawet jeżeli przychodzimy zupełnie sami i z nikim nie nawiązujemy kontaktu. Nie trzeba powtarzać, że na siłowni, jak w każdym publicznym miejscu, obowiązują zasady i kultura osobista. Czy jednak czasem nie zdarza ci się zachowywać mało kulturalnie i samolubnie? A może, mówiąc najprościej, niektóre twoje zachowania wkurzają innych?

#1 Otwieranie okien w zimę

Bardzo często spotykam się z tym, że w czasie bardzo chłodnych dni, ktoś otwiera okno lub drzwi wejściowe. Rozumiem, że chodzi o dopływ świeżego powietrza, ale wystarczy o tym uprzedzić lub zapytać się o zdanie innych. Kiedy stoję spocona i nagle owiewa mnie mroźne powietrze, łatwo o przeziębienie, a tym samym – przymusową przerwę w treningach.

#2 Zajmowanie sprzętu

Na siłowni każdy chce zrealizować jakiś plan treningowy i skorzystać ze sprzętu. Gorzej, jeżeli ktoś uważa, że może sobie go zawłaszczyć na godzinę lub więcej. Zbyt długie zajmowanie maszyn, ławeczki lub nawet hantli bardzo irytuje. Podziel się z innymi, na pewno dasz radę skorzystać również z innych sprzętów, prawda?

#3 Ręcznik

Czy robiąc brzuszki na ławeczce, kładziesz na niej ręcznik? Jeżeli nie, możesz kogoś mocno wkurzyć, bo nikt nie ma ochoty wycierać twojego potu ani dezynfekować sprzętów! Wspólne dbanie o higienę na siłowni umila życie.

#4 Bałagan na sali

Zakładam, że wielu osobom nie chce się odkładać sprzętów na miejsce. Zostawiają rozrzucone hantle, maty, sztangi. Jednak jesteśmy w przestrzeni publicznej, nikt nie będzie tego robił za nas! Odkładanie rzeczy tam, skąd się je wzięło, to podstawa.

#5 Sprzątanie po prysznicu

Przyznam szczerze, że w damskiej toalecie nie raz widziałam, jak komuś nie chciało się pozmywać podłogi, pozostawiając po sobie istny potop. To jednak kropla w morzu! Jeszcze gorzej jest, kiedy ktoś bardzo długo zajmuje kabinę prysznicową, a później nie wynosi butelek po żelu pod prysznic, maszynek do golenia, a nawet nie usuwa swoich włosów z odpływu. Fuj! Czy tak trudno posprzątać po sobie?

To pięć głównych punktów, ale na pewno każdy zna jeszcze kilka innych. Warto wiedzieć, co może irytować i starać się ćwiczyć tak, aby wszystkim było przyjemnie. To zawsze się opłaca!