Dlaczego warto ćwiczyć w grupie?

2018-01-03 Dlaczego warto ćwiczyć w grupie?


Coraz częściej też na zajęciach grupowych można spotkać mężczyzn. Nie spotykają się z kumplami wyłącznie by obejrzeć mecz, ale również by ten mecz rozegrać. Bo ćwiczenia w grupie czy nawet z drugą osobą działają na nas lepiej niż samotne pokonywanie kilometrów

Narzucone tempo
Wydaje się, że grupowe zajęcia mijają znacznie szybciej niż te indywidualne. Wszystko przez to, że pilnując tempa, zmieniając je i po prostu ćwicząc w jego rytm, skupiając się przy tym na ruchach instruktora nie pamiętamy by spoglądać na zegar. Im więcej osób tym więcej żartów, śmiechów i kropli potu.

Towarzystwo
Grupa pomoże Ci się otworzyć. Poza tym, grupowe ćwiczenia pozwalają odnaleźć i poznać ludzi, którzy kierują się podobnymi wartościami i podzielą się z Tobą doświadczeniem.

Możesz wybrać otoczenie
Każde zajęcia odbywają się w innym środowisku. Możesz wybrać takie, które najlepiej działa na ciebie. Zamknięta sala czy otwarta, duża przestrzeń strefy funkcjonalnej. Sam decydujesz.

Motywacja
Będziesz pracował więcej i intensywniej, to gwarantowane. Nie chcesz przecież odstawać.

Wyzwania
Będąc zmotywowanym do trzymania tempa wyznaczonego przez grupę nie będziesz miał problemu by co raz przechodzić na wyższy poziom. Indywidualna motywacja jest świetna, ale raczej nie daje takich efektów, jak chęć trzymania poziomu innych.

Odmiana
Ile można biegać tą samą trasą? Jeśli nawet sprzedawca w kiosku mówi Ci, że wczoraj było szybciej, albo autobus, którego zawsze mijałeś nagle Cię wyprzedza to znak, że trzeba coś zmienić. Grupowe ćwiczenia to wachlarz możliwości: spinning, pilates, joga, zumba. Na pewno wszystko jest ciekawsze od siedzenia przez TV i zajadanie się nowym smakiem chipsów.

Przeszkolenie
Sam nigdy nie będziesz mieć pewności czy ćwiczysz prawidłowo i właściwie dobierasz ćwiczenia, przez co tylko zrobisz sobie krzywdę. Doświadczenie instruktora przełoży się również na twoją wiedzę w kwestii trenowania i nauczy cię jak dbać o ciało i duszę.

Bezpieczeństwo i pomoc
Sami możemy przesadzić bądź nieświadomie obciążać swoje mięśnie. Instruktor powie ci, gdzie popełniasz błąd i wskaże, jak postępować, a dodatkowo odpowie na wszystkie twoje pytania i wątpliwości.

Możesz iść we własnym tempie
Jeśli obawiasz się, że nie nadążysz za grupą lub twoje możliwości fizyczne nie pozwalają ci pójść na całość, nie musisz się martwić. Oprócz tego, że zajęcia posiadają różne poziomy zaawansowania, to jeszcze w ramach jednych zajęć instruktor może zaproponować odpowiednie dla ciebie tempo. To ma być przyjemność, a nie tortura. Jeśli nie wiesz do jakiej grupy się zapisać, instruktor podpowie ci jak to sprawdzić. Od tego w końcu tam jest.
Zapraszamy do FABRYKI FORMY :) Będziecie zaskoczeni, jaki wybór zajęć grupowych daje Wam nasz klub.