Wystający brzuch

2018-01-15 Wystający brzuch


Otyłość brzuszna nie zawsze musi iść w parze z nadmiarem kilogramów. Zdarza się, że waga jest prawidłowa, a brzuch i tak nieestetycznie odstaje

Warto poznać najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy.
Złogi w jelitach
Brzuch odstający w dolnej części może być efektem złogów w jelitach. W tym przypadku włącz do diety większa ilość błonnika, który pomoże je oczyścić. Pij też 2-3 litry wody dziennie.
Za mało dobrych bakterii
Jeśli rano Twój brzuch jest płaski, a wieczorem wygląda jak napompowany, prawdopodobnie ma to związek z zaburzeniami flory bakteryjnej lub alergiami pokarmowymi, które powodują powolne ruchy jelit. Sięgnij po jogurty naturalne i kiszonki, nie zapominaj o jedzeniu śniadania.
Nadmierny stres
Może być przyczyną wzdętego brzucha. Koniecznie odstaw kawę i alkohol. Odpocznij.
Za dużo węglowodanów w diecie
Węglowodany sprzyjają tyciu, ale też powodują zatrzymywanie się wody w organizmie. Skutkuje to opuchniętym brzuchem. Unikaj białej mąki – pieczywa i makaronów.
Uwaga! Każdy posiłek staraj się jeść powoli, dokładnie rozgryzać i spokojnie przeżuwać. Zbyt szybkie jedzenie i połykanie dużych kawałków wpływa na spowolnienie trawienia oraz puchnięcie żołądka i jelit.

Co może pomóc?
Bukwica na problemy trawienne
Surowcem zielarskim jest ziele i kłącze. Zawierają duże ilości garbników, choliny, goryczy, ale też sole mineralne, witaminę C, irydoidy i olejki lotne. Bukwica poprawia trawienie i reguluję pracę układu trawiennego.
Pij po 1/2 szklanki naparu 3-4 razy dziennie lub 1/2 łyżki syropu rozcieńczonego w 1/2 szklanki wody 2-3 razy dziennie przez 3-7 dni.
Uwaga! Nie przekraczaj zaleconej dawki, bo zbyt duże ilości mogą powodować zaparcia.
Napar: 2 łyżki ziela bukwicy rozdrobnij i zalej 1 szklanką gorącej wody. Przykryj naczynie, odstaw na 20 minut i przecedź.
Syrop: 1/2 szklanki ziela rozdrobnij, wsyp do rondelka, zalej 1 szklanką letniej wody. Doprowadź do wrzenia i gotuj na małym ogniu przez 5 minut. Odstaw do wystudzenia na pół godziny.  Przecedź i dodaj 1/2 szklanki miodu i sok z połowy cytryny. Przelej do słoika i zamknij. Przechowuj w lodówce do 3 tygodni.
Odkryj jak działa oczyszczanie organizmu i dlaczego jest tak ważne dla Twojego zdrowia…