Trendy fitness na 2018 rok

2018-01-25 Trendy fitness na 2018 rok


Czy w branży fitness istnieją trendy? Jak to możliwe, że się zmieniają, skoro nasze ciało pozostaje takie samo? Rzeczywiście, już od kilkunastu lat uznane czasopismo American College of Sports Medicine Health & Fitness Journal publikuje raport, prognozujący trendy w branży fitness. Wyniki oparte są na ankiecie przeprowadzonej wśród ponad czterech tysięcy specjalistów z całego świata. Co w takim razie zapowiada się na rok 2018?

Worldwide Survey of Fitness Trends for 2018 donosi, że trening interwałowy o wysokiej intensywności będzie trendem nr 1 w bieżącym roku, podczas gdy aplikacje do ćwiczeń na naszych telefonach zaczną odchodzić do lamusa. Pora wrócić do korzeni!

Na popularności zyska HIIT, czyli intensywny trening interwałowy, dzięki któremu można skutecznie walczyć z tkanką tłuszczową. Przeplatamy w nim ćwiczenia ćwiczeń anaerobowe z umiarkowanymi ćwiczeniami kardio. Obejmuje on takie aktywności, jak przysiady, pompki, skakankę, bieganie itp.

A co z ilością sportu, jaką zaleca się na 2018 rok? Specjaliści proponują 150 minut umiarkowanej aktywności lub 75 minut energicznej aktywności w każdym tygodniu z dodatkowym ćwiczeniem wzmacniającym mięśnie. Dzieciom zaleca się godzinę aktywności fizycznej dziennie.  

Trendy fitness – co będzie najbardziej pożądane?

Światowi specjaliści stawiają w tym roku przede wszystkim na zajęcia grupowe (powyżej pięciu osób). Ostatnie lata przyniosły modę na indywidualne ćwiczenia z trenerem personalnym. Pora na zmianę i wielki powrót do zajęć fitness na siłowni. Specjaliści uważają również, że w 2018 roku chodzeniem na siłownię zaczną interesować się również osoby starsze.

Oprócz tego bardzo ważny będzie trening siłowy z wykorzystaniem masy własnego ciała, a także trening z użyciem sztang i ciężarów - to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają taki tryb ćwiczeń.

Co ciekawe, o wiele większy nacisk będzie kładziony na profesjonalizowanie się branży fitness. Chodzi głównie o szkolenia trenerów i instruktorów.

Raport podkreśla, że największe zainteresowanie treningiem wciąż przypadnie na grupę osób pomiędzy 25 a 35 rokiem życia, ale coraz więcej klubów zacznie wykorzystywać godziny południowe na zajęcia dla seniorów.

Czy warto słuchać trendów?

Wyznaczniki dla branży to zawsze ciekawostki, które najlepiej brać z dystansem, choć z drugiej strony – w każdym treningu warto wprowadzać urozmaicenia. Nuda może zabić radość z ćwiczeń i aktywności fizycznej, dlatego im więcej ciekawych pomysłów, tym lepiej. Nam osobiście trendy się podobają, zwłaszcza, jeżeli chodzi o skupienie się na zajęciach fitness oraz osoby starsze, którym powinno zależeć na sporcie tak samo, jak innym grupom wiekowym. Czekamy na was!

P.S. Jeśli interesuje was cały raport, możecie go przeczytać TUTAJ