Idealne buty na fitness i siłownię

2018-02-01 Idealne buty na fitness i siłownię


O butach do bieganie mówi się sporo. To chyba najważniejszy gadżet sportowca, pierwsza, podstawowa ochrona i równocześnie sprawa, którą trzeba przedyskutować. A co z butami na fitness i siłownię? Czy są mniej ważne?

Nie warto kupować „byle jakich” butów z myślą, że przecież siłownia to nie to samo, co trening biegowy. Zarówno na zajęciach fitness, jak i na siłowni potrzebne nam jest sportowe obuwie, które da nam poczucie komfortu i równocześnie maksymalne bezpieczeństwo.

Obuwie na fitness

Zapewne te informacje najbardziej zainteresują panie. Buty damskie na fitness powinny mieć przede wszystkim antypoślizgową podeszwę. W trakcie zajęć sporo się ruszamy, tańczymy, skaczemy – obuwie nie może się ślizgać po nawierzchni. Tak samo ważna będzie również amortyzacja, bo w trakcie podskoków na twardej powierzchni możemy nabawić się kontuzji.

Jeżeli wykonujemy ćwiczenia z obciążeniem (nawet w przypadku hantli), trzeba również pomyśleć o stabilizacji – buty powinny się trzymać stopy, a nie przesuwać się. Największą gwarancję da obuwie sznurowane.

Docenicie także buty lekkie, z przewiewnych materiałów. Szybkie, bardzo dynamicznie ćwiczenia będą w nich przyjemnością!

Buty na siłownię

Teoretycznie, na siłowni nie ruszamy się aż tak wiele, więc i wybór obuwia nie powinien być szczególnie skomplikowany. I nie jest, ale weźmy pod uwagę, że wykonujemy wiele precyzyjnych ruchów z dużą ilością powtórzeń. Buty pomagają w odpowiedniej stabilizacji ciała, a co za tym idzie – chronią nas przed takimi kontuzjami, jak na przykład skręcenie kostki.

Kupując buty do treningów siłowych, najlepiej zadbać, aby obuwie było idealnie dopasowane, a podeszwa twarda i równocześnie elastyczna. Buty muszą być solidne – zdziwicie się, jak łatwo zetrzeć zwyczajne tenisówki. Jeśli interesują was buty stworzone specjalnie z myślą o siłowni, być może zainteresują was tak zwane liftery. To buty sztywne, bardzo wytrzymałe, z podwyższoną piątą, które można dopasować do stopy dzięki specjalnej sprzączce.

Gdzie kupić buty na siłownię?

Na rynku nie brakuje również butów wzbogaconych o różne technologie, na przykład piankowe podeszwy, lub podeszwy amortyzujące wstrząsy.

Obuwie na siłownię najlepiej kupować w sklepie sportowym, w którym będziemy mogli porozmawiać z profesjonalnym doradcą. Przez Internet możemy nie dowiedzieć się wszystkiego, co pozwoli nam dokonać najlepszego wyboru.