Działanie & nagradzanie - to się sprawdza!

2018-04-11 Działanie & nagradzanie - to się sprawdza!


Czy wiosna nie jest dla was wystarczającą motywacją do treningów? Owszem – mamy ochotę na spacery i przebywanie na świeżym powietrzu, ale czasem to nie wystarczy. Nic nie zastąpi efektywnego czasu spędzonego na siłowni lub ulubionych ćwiczeniach. Ostatnio pisaliśmy o treningu mentalnym, a teraz przedstawiamy kolejną metodę motywacyjną: nagradzanie się.

#1 Od czego zacząć?

Ustal, za co właściwie będziesz się nagradzać. Cele mogą być różne, na przykład: trzy treningi w tygodniu, czasem konkretne efekty, a czasem ilość zgubionych kilogramów. Ważne, aby wszystko było rozplanowane. Jeśli nie potraficie zrobić tego sami, poproście o pomoc trenera personalnego, który pomoże wam przygotować harmonogram działania, którego trzeba będzie przestrzegać.

#2 Co będzie twoją nagrodą?

Pamiętajcie, nagroda nie może zaprzepaszczać tego, co wypracowaliście. Lepiej nie dogadzać sobie obżarstwem lub rezygnacją z treningu! W zamian za to wybierajcie coś, co może was jeszcze bardziej rozwinąć lub dać satysfakcję. Nowe ubranie (może jakiś ekstra ciuch sportowy?), wizyta u kosmetyczki, weekend za miastem, dzień w SPA? A może coś drobnego, na przykład kino albo nowy kosmetyk? Jedno jest pewne: nagroda musi być przyjemna i nie może rujnować finansów. Wszystko zależy od waszej kreatywności! Nie zakładajcie również nagród, które są poza waszym zasięgiem.

#3 Kiedy będziecie się nagradzać?

Po tygodniu, miesiącu, kwartale? Cele muszą się zgadzać z systemem nagradzania, w przeciwnym razie nie będziecie się „nakręcać”, a przecież właśnie o to chodzi! Bądźcie systematyczni w jednej i drugiej sprawie.

#4 Zmieniaj co jakiś czas swoje pomysły

Nawet najlepszy system treningów i nagród może się znudzić. Jeśli macie problem z samodyscypliną, warto co jakiś czas dostarczać sobie nowych bodźców. Przykładowo: miesiąc poświęćcie na ćwiczenia na siłowni, a w kolejnym miesiącu rzućcie sobie jakieś nowe wyzwanie: zumba, joga, zajęcia zorganizowane? Im więcej doświadczycie, tym mniejsza monotonia, a karnety OPEN dają wam tę słodką możliwość wyboru. Korzystajcie z tego, ile się da!

Warto, aby wasze wyzwania szły w parze ze zdrowym odżywianiem. Nagrodą za zrealizowane założenia może być wizyta w znakomitej restauracji, serwującej nowatorskie, ale wciąż lekkie i zdrowe dania.

Mimo wszystko uwierzcie nam: największą, najwspanialszą i najsłodszą nagrodą będzie wasze dobre samopoczucie, kondycja i samozadowolenie! Wszystko dostajecie w pakiecie. Prawda, że warto?