Wakacje wakacjami, a co z formą?

2018-06-04 Wakacje wakacjami, a co z formą?


Schudnąć ostatnie dwa kilo, wyrzeźbić brzuch, podnieść pośladki. To właśnie przez wakacjami mamy ostatni zryw motywacji i wstajemy z kanapy, sięgając po ciężarki.

Nie do końca chodzi o to, żebyśmy na plaży wyglądali jak ze sceny, doprowadzając się o tego głodówkami, a po dwóch tygodniach jedli na śniadanie pączki. Jeśli jednak zostaje nam do wakacji miesiąc, jak teraz, a my przez zimę odłożyliśmy troszkę zbędnego balastu, nic straconego! Miesiąc to dużo czasu, żeby czuć się pewniej podczas opalania.

Po pierwsze, by osiągnąć efekty, jedz dużo świeżych owoców i warzyw, które latem mają najwięcej witamin i składników mineralnych. Nie zmienisz jedynie figury, ale poprawisz stan zdrowia wygląd skóry i włosów.
Po drugie, nie zapominaj o podstawie każdej diety, czyli: lepiej zjeść 4-5 małych posiłków niż 2-3 duże. Zdecydowanie na dłużej będziesz czuła się pełniejsza i obejdzie się bez podjadania słodyczy w ciągu dnia. Przy tym pamiętaj o porach jedzenia. Organizm zaprogramowany na stałe godziny jedzenia będzie na bieżąco spalał energię i nie odkładał jej np. w postaci brzusznej oponki. Wybierz się do dobrego trenera bądź dietetyka i pozwól sobie na dopasowaną w 100% dietę, która zdecydowanie przybliży Cię do osiągnięcia obranego celu.
Oczywiście odstaw słodycze. Maksymalnie. Do wakacji dasz radę. Nie tylko czekoladę, ale też soki, jogurty owocowe i słodkie napoje. Zamiast słodkości postaw na pikanterię. Przyprawiaj potrawy chili, pieprzem i imbirem.
Zmień przyzwyczajenia. Wstań pół godziny wcześniej i do pracy idź pieszo. Zamiast zabrać dzieci do kina, jedźcie na wycieczkę rowerową, gdzie celem będzie basen. Postaraj się spędzić ostatni miesiąc jak najbardziej aktywnie.  
I na koniec. 2 litry wody mineralnej i zielona herbata TAK, a alkohol i kawa NIE. Odstawisz procenty i małą czarną,  znikną obrzęki, a woda nie zostanie zatrzymana w organizmie.Natomiast pamiętaj, że w ćwiczeniach i zdrowym odzywaniu nie chodzi o to, abyśmy to zaczęli robić na miesiąc przed wakacjami. Chodzi o to, żebyśmy te formę robili cały rok, a na wakacje cieszyli się nienaganna figurą i świetnym zdrowiem.