Ile można przytyć w Święta

2017-04-17 Ile można przytyć w Święta


Czas świąteczny wiąże się nieodzownie z jedzeniem większej ilości kalorii niż normalnie. Często jest sporo niezdrowych smakołyków, ale w sumie po to też są święta. Trochę wolności dietetycznej przyda się każdemu KTO NA CO DZIEŃ DBA O DIETĘ! Bo jeżeli jecie byle co przez cały czas to święta nie są dla Was niczym niezwykłym... dzień jak co dzień. Warto się zastanowić nad małymi zmianami, głównie ze względu na zdrowie, ale to tak na marginesie

Wracają do tematu, większość boi się sięgnąć po kawałek ciasta czy innych słodkości w obawie o zbędne kilogramy.

Muszę Was jednak uspokoić, gdyż ABY PRZYTYĆ 1 KG TŁUSZCZU NALEŻAŁOBY ZJEŚĆ CO NAJMNIEJ 7000 kcal!

W praktyce oznacza to, że jeśli nasze zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 2000 kcal to musielibyśmy pochłonąć aż 9000 kcal żeby w naszym organizmie pojawił się 1 kg tkanki tłuszczowej.

Nie jest to oczywiście niemożliwe zwłaszcza jeśli pojawia się dużo alkoholu, ale w większości przypadków jest to bardzo mało prawdopodobne. Może nie próbujcie testować.

Zdecydowana większość kilogramów, które zobaczycie we wtorek na wadze to będzie woda zgromadzona pod wpływem sporej ilości węglowodanów a także wypełnione jelita i żołądek. Wszystko powinno wrócić do normy po ok. 3 dniach.

Pamiętajcie żeby pić dużo wody i np. zielonej herbaty, do posiłków spożywać dużo surowych warzyw i pamiętać o aktywności fizycznej - spacer albo krótka tabata będą całkiem dobrym rozwiązaniem aby nakręcić metabolizm i lepiej radzić sobie ze zwiększoną ilością kalorii.

Jeżeli planujecie duży obiad z jeszcze większym deserem to proponuje zjeść mniejsze śniadanie składające się z białka, małej ilości tłuszczu i sporem ilości warzyw. Węgle dogadujecie później.

Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku i umiaru.

Pozdrawiam i biorę się za fit mazurka

Witold Rogalski