MOGĘ być fit po 60-ce!

2017-04-25 MOGĘ być fit po 60-ce!


Wysiłek jest wspaniałym lekiem na zdrowy organizm w każdym, nawet starszym wieku. Dzięki regularnym treningom zmniejsza się ciśnienie a cukrzyca i choroby wieńcowe są łatwiejsze do pokonania.

Na początku jest trudno. Zastałe mięśnie i stawy nie chcą wykonywać wysiłków, jednak w miarę, jak powoli trening staje się coraz dłuższy a organizm przyzwyczaja się do wysiłku, serce łatwiej pracuje, poprawia się metabolizm, samopoczucie wzrasta dzięki wzrostowi poziomi endorfin, a świat staje się bardziej przyjazny.

Choć seniorzy często wolą przyjmować leki, to właśnie ruch najszybciej likwiduje takie dolegliwości jak: bóle kręgosłupa czy stawów. W walce z chorobami serca również pomaga aktywność. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań warto oprócz spacerów pomyśleć o treningu siłowym, albo wydolnościowym.

Fabryka Formy przygotowała kompleksowy program zajęć ruchowych skierowany do osób starszych. Podczas zajęć wykorzystujemy różne techniki pracy, tak by jak najefektywniej dopasować formę zajęć i ćwiczenia do oczekiwań podopiecznych. Celem zajęć jest poprawa ogólnej sprawności ruchowej, mobilizacja i zwiększenie zakresu ruchów w stawach oraz oczywiście wzmocnienie mięśni. Końcowy efekt to lepsze samopoczucie i sprawniejsze ciało.

Regularne ćwiczenia na zajęciach FIT SENIOR poprawią Waszą jakość życia.

Joanna Glińska

Pozdrawiam