Trener personalny – czy warto?

2017-09-14 Trener personalny – czy warto?


Kiedy zaczęłam chodzić na siłownię, wydawało mi się, że wystarczy, że tam wejdę, poćwiczę na przyrządach i to wystarczy. I w sumie – tak jest. Przez kilka miesięcy ćwiczyłam, aż w końcu poczułam znużenie i coś jeszcze – chciałam się rozwijać.

Kiedy w treningu zaczyna czegoś brakować

Zauważyłam, że słabo mi idzie układanie zestawów treningowych, które mogłyby stać się dla mnie maksymalnie efektywne. Tygodnie wizyt na siłowni po trzy razy w tygodniu powodowały niewielką utratę wagi, ale nie dostrzegałam, aby moja sylwetka się zmieniała. A na tym również mi zależało – chciałam widzieć efekty mojej ciężkiej pracy.

Próbowałam ratować się ćwiczeniami proponowanymi w Internecie. Ba! Wydrukowałam je sobie i zabrałam ze sobą, co spotkało się z rozbawieniem panów, podnoszących sztangi i hantle. Ja chciałam trenować z równym zaangażowaniem, jak oni.

Jednak wyznaczona ilość przysiadów, martwych ciągów, pompek i wymachów nie tylko nie przynosiła rezultatów, ale potwornie mnie znudziła. Poza tym, czułam się rozbita. Nie wiedziałam, ile mam ćwiczyć na orbitreku lub bieżni, ile ćwiczyć z obciążeniem, ile powinien trwać mój trening, jak często. Czułam, że jestem bliska rezygnacji.

Trener personalny – daj szansę!

W końcu wpadłam na to, że wszystkie osoby ćwiczące z trenerem (którym czasem przyglądałam się z ukrycia) nie mają podobnych problemów. Stwierdziłam, że chociaż trener personalny to dodatkowy koszt, którego chciałam uniknąć, to jednak warto spróbować i dać sobie szansę.

Godzina z trenerem personalnym okazała się nad wyraz intensywna. Nie było mowy o klikaniu na komórce i obijaniu się. Opracowano dla mnie plan działania, gdzie znalazło się miejsce na przeróżne ćwiczenia (z przyrządami, które wcześniej wydawały mi się tajemnicze, jak na przykład piłka bosu), bieżnię i, co najciekawsze, porządne rozciąganie na koniec treningu (czego ja raczej nie stosowałam).

Po takim treningu byłam zmęczona, ale zadowolona z siebie. I rzeczywiście, efekty przyszły! Teraz trochę żałuję, że wcześniej nie rozpoczęłam podobnej współpracy. Siłownia nabrała nowego znaczenia. Rozwijam się! Dlaczego warto ćwiczyć z trenerem personalnym?

  1. To przynosi realne efekty i pozwala wykorzystać czas.
  2. To bezpieczny trening.
  3. To motywacja do działania.

Warto! To zmieni wasze myślenie o treningach na siłowni.