#8 Powodów, które sprawią, że polubisz sport

2017-09-19 #8 Powodów, które sprawią, że polubisz sport


Kochacie sport, prawda? Uwielbiacie chodzić na siłownię, zmęczyć się, poczuć, że żyjecie. Chwała wam, tak trzymajcie. Załóżmy jednak, czysto hipotetycznie, że jednak wcale nie czujecie, że sport jest fajny. Pomimo szczerych wysiłków – nic się w tym względzie nie zmienia. Może nieco podpowiemy, co przemawia za tym, że aktywność fizyczna to super sprawa?

#1 Uprawiając sport, bardziej lubisz siebie

Dowodzą tego badania Badania TNS Pentor zatytułowane „Postawy Polaków wobec sportu”. Regularny wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, rozwój emocjonalny, a nawet sukcesy w życiu zawodowym. Uczymy się wielu nowych rzeczy, poprawia się nasza kondycja, a my sami – zaczynamy postrzegać siebie w nowym, lepszym świetle. To pośrednie nawiązanie do punktu #6.

#2 Na siłowni możesz prezentować się doskonale

Minęły czasy, kiedy na siłownię chodziło się w nudnych dresach. Teraz każda sieciówka oferuje świetne kolekcje odzieży sportowej, w których każda kobieta, bez względu na rozmiar, będzie się czuła dobrze. Bądź stylowa nawet wtedy, kiedy się pocisz - pod warunkiem, że masz na to ochotę!

#3 Dbanie o siebie to moda, która nie przemija

Od kilu lat w Polsce amatorskie uprawianie sportu stało się czymś oczywistym. Nie warto generalizować, ale świadomość zaczyna pokonywać ignorancję. Dzisiaj aktywność fizyczna jest trendy, w modzie, jest społecznie pożądana. Jeżeli dbasz o swoje ciało, znaczy, że idziesz z duchem czasu. Chyba nie warto zostawać w tyle?

#4 Uprawiając sport regularnie, zawsze zdążysz przed sezonem

Wyrabianie formy na lato to kiepski pomysł. W miesiąc lub dwa trudno osiągnąć efekty, za to w ciągu całego roku – owszem! Fajnie jest mieć zawsze dobrą kondycję i kształtować sylwetkę o każdej porze roku – ostatecznie przecież nie rozbieramy się jedynie na plaży, ale także na basenie, w SPA i, oczywiście, w sypialni.

#5 Lubienie sportu jest jak…

Delektowanie się bardzo gorzką czekoladą. Najpierw może się wydawać nie takie, jak powinno. Jednak w miarę jedzenia, zaczyna być coraz lepsze. A na końcu – uzależnia! Mówimy jednak o tych, którzy nie rozumieją, o co chodzi z uzależnianiem się od aktywności fizycznej. Cóż, jedna kostka czekolady też jest smaczna, nie trzeba od razu mieć apetytu na całą tabliczkę.

#6 Kobieta po siłowni zawsze jest sexy

Przyznajcie – kiedy już skończycie trening i idziecie z torbą na ramieniu, w sportowych butach, popijając wodę, wyglądacie jakbyście właśnie wygrały mistrzostwo świata. Dbanie o sobie to magnes na facetów.

#7 Każdy trening to sukces!

W życiu ciężko osiągać cały czas sukcesy. Czasem sukcesy nie przychodzą w ogóle, a frustracja dopada nas szybko. Tymczasem każda aktywność fizyczna, każde wyjście na siłownię to właśnie twój personalny sukces! Możesz go świętować. Niekoniecznie frytkami i colą  po treningu, ale być może kupno nowego ubrania, w którym wyglądasz świetnie, będzie odpowiednią nagrodą dla samej siebie?

#8 Nastawienie ma znaczenie

To takie podsumowanie, które zbiera do kupy wszystkie punkty. Jeżeli pójście na siłownię wydaje ci się nudne i męczące, potraktuj to jak zwyczajne spotkanie, na które wychodzisz z domu. Możesz ładnie się ubrać, traktować to jak czas spędzony pomiędzy ludźmi, a każdą kroplę potu uznać za pracę nad sobą – najbardziej efektywną, jaką możesz sobie wyobrazić. Pomyśl o treningu, jako o czymś ekscytującym. Spróbuj to sobie wyobrazić, a nastawienie samo zacznie się zmieniać!